Alatke koje su koriscene pri modelovanju i animiranju segmenta i celog zida su edit spline i edit poly komande, patch deform, wire parametars, curve editor, i audio controler. Nakon modelovanja, u scenu se uvodi helper koji se attachuje na objekat ili osobu u modelu koja se naknadno pomera pri animiranju dok zid pri tom reaguje na pomeranju istog. Audio kontrola se uvodi kako bi isti zid odnosno fasada imala konstantu reakciju bez obzira na prolaznike.
Doprinos projektovanja ovakve fasade je u konstantnoj interaktivnosti dobijenoj sa unosenjem parametara na koje ista reaguje. U analiziranom slucaju parametri su pokret (udaljenost osobe) i zvuk (odredjena melodija razdvojena na wave-ove koji se projektuju na pojedine segmente, sa reakcijom segmenta na wave dobija se vizuelni utisak zeljenog zvuka).
Daljnja razrada fasade je moguca sa dodavanjem geometrije na vrh kubusa, dok se kubusi odnosno segmentni nosaci pomeraju sa prethodno pomenutim parametrima, ubacena geometrija dobija novi parametar na koji reaguje i sa tim pojacava vizualni dozivljaj zida. Aktivni zid se moze koristit kao reklamni panel, solarni zid sa prilagodljivom fasadom i prilagodljivim otvorima, moze da ima mnoge druge primene, novi tip otvora, ulaza, cuvanja energije sa zatvaranjem otvora i dr.
httpvh://www.youtube.com/watch?v=XtvhEsmSTpM