Дигитална префабрикација – финално

2. унапређивање туторијала у јединствену скрипту:

Након анализе неколико постојећих туторијала на ову тему, направљена је јединствена дефиниција која обједињује све предности сваког од споменутих туторијала.

На овај начин отклоњени су недостаци које је већина постојећих дефиниција имала а то су:

не могућност коришћења затворених тела (closed polysurface – solid), чести недостаци булових операција, и уопште коришћење сложене геометрије, лоша поставка дефиниције за правилно слагање  елемената на папир.

Главни „проблеми“ који су исправљени и допуњени се огледају у следећем:

–    за раван сечења, одн. за одређивање усека у телу потребно је користити глобални координатни систем и средишњу тачку за одређивање усека у телу, уместо уобичајеног „висинског“ сечења. Такође тело треба да буде постављено у тачки 0,0,0

–  за правилно и равномерно  постављање елемената на папир осим дефиниције у Грасхоперу  (grasshoper) иста ствар се може урадити и на можда мало ефикаснији начин а то је коришћењем плаг ин-а (plug in) за Рајно (rhino) – Рајно нест (Rhino Nest). Овај плаг ин у суштини ради исту ствар као и направљена дефиниција, али његова предност је у томе што уколико немамо дефиницију код себе онда једноствано бржи начин јесте искористити овај плаг ин.

Слика1 : цела дефиниција у грасхоперу:

Слика 2 : Рајно нест- пример правилног слагања на папир

 

3. израда прототипа ради анализирања и отклањања недостатака.

На основу направљене дефиниције израђен је једноставан модел лежаљке. О ефикасности дефиниције говори чињеница да је цела припрема за сечење на ласеру трајала изузетно кратко.

Слика 3: процес – почетни модел у рајну – грасхопер модел – „испечен“ модел

 

Слика 4: макета лежаљке

 

 

This entry was posted in 00 Radovi. Bookmark the permalink.