Ispitivanje zvuka u prostoru pomoću teselirane površi – faza II

Sobu sa teseliranim zidom za ispitivanje akustičnosti prostorije sam napravila u Grasshopper programu i EcoLink-om povezala sa programom Ecotect, koji služi za analizu osvetljenja i zvuka u prostoru.

– Koristeći alatku Polygon, napravila sam površ, definisala joj granice, novom alatkom Extrude-ovala je i dodala Boundary Surfaces kako bih napravila baze prizme.
– Zatim sam, alatkom Deconstruct BRep, označila stranice prizme zasebno i Slider-om odabrala one koje želim da teseliram.
– Odabrane površi je trebalo podeliti na n broj panela, koji su za neki ugao zarotirani kroz svoj centar, a čije se vrednosti menjaju po Z osi. Za to su korišćene alatke Polygon Center, Rotate, List Length i Item. Polygon Center za pronalazak centralne tačke panela. List Length za način i definisanje domena obuhvata promene položaja – što znači da od 0-180 stepeni može biti zarotiran svaki panel, a odabrani su programom – nasumično. Item govori o broju panela koji ulaze u prethodni obuhvat.
-Poslednje, prizmu i panele sam označila kao Mesh i Ecolink-om sam se povezala sa Ecotect-om.
Prizma i EcoLink

U Ecotect-u je prvo potrebno postaviti zvučnik u prizmu i podesiti parametre pod stavkom Rays and Particles, prvenstveno navodeći postavljeni zvučnik kao izvor i teselirane zidove kao reflektore i ispitati akustičnost prostorije.

This entry was posted in Opšte. Bookmark the permalink.