Oblast istraživanja je formiranje slike u boji korišćenjem struna. Trenutno postoji mnogo resursa za formiranje crno-belih slika od struna, što nije slučaj za slike u boji, te je primena ove tehnike retka i ograničena na svega nekoliko ljudi, od kojih je prvi Petros Vrellis (http://artof01.com/vrellis/works/knit.html).
Ova tehnika može da ima primenu u enterijeru, stoga je cilj ovog istraživanja da se utvrdi metoda koja daje optimalno rešenje za najkraće vreme. Kroz sve korake realizacije jednog portreta će se porediti dve metode, jedna koja koristi više programa, više manualnog rada i druga koja bi izmenom postojećeg koda za crno-bele portrete značajno trebala da skrati vreme realizacije.
Sama realizacija se deli u tri faze, prva koja zahteva obradu ulaznih podataka (slike) i obradu korišćenjem koda (https://github.com/christiansiegel/knitter ili sličnog). Druga koja zahteva obradu izlaznih podataka i analizu varijacija u redosledu komponenti. Treća koja zahteva vizuelizaciju svih varijacija, njihovu valorizaciju i finalno odabir uspešnije metode.
Korišćenjem ove metode i primenom mašine namenjene za fabrikaciju slika od struna (https://www.youtube.com/watch?v=g38fweiwslY) ono što je bio ručni, zamorni rad rezervisan za iskusne umetnike postaje u celosti automatizovan proces.