Treća faza rada vezana je za proučavanje i istraživanje opcija koju nude Add-in komponente za Grasshopper, poput LunchBox-a i Panelling Tools-a. U ovoj fazi bavili smo se parametarskom teselacijom amorfne (Sweep 2 Rail) površi, koju smo definisali u Rhino-u, a parametarski je modifikovali u Grasshopper-u sistemom triangulacije (opcija Surface Domain Number).
Pomocu Panel Connections dobili smo seriju cik-cak trougaonih polja, za čija smo temena zadali Plane 3Pt (kako bi formirali ravan svakog trougla ponaosob), nakon čega smo dobijene trougaone ravni parametarski Offset-ovali i Fillet-ovali. Postojeća trougaona polja zajedno sa novodobijenim offset/fillet poljima formiraju granicu Boundary Surface komponente, pomoću koje smo dobili otvore na trougaonim poljima kojima je moguće parametarski manipulisati.
Ova tema bi se mogla dalje istraživati kombinovanjem različitih add-in softvera, na primer za nalaženje idealne parametarske perforacije površi usled zadate lokacije, okruženja i osvetljenja (Geco i EcoTect), ili zadavanjem nekih sila koje bi uticale na dimenzije i svojstva dobijenih konstrukcija (Kangaroo). Ali i ovako svakako predstavlja dobru osnovu za budući rad i otvara vrata ka spoznavanju brojnih mogućnosti koje pruža parametarsko modelovanje.