Na osnovu prethodnog posta, gde sam istraživala metod digitalnog slikanja serije Arcane i to primenila na primeru kocke, odlučila sam da uradim isto u tri mnogo kompleksnija primera u pokušaju da ih prikažem kroz stil Arcane-a bazirajući se konkretno na sam umetnički stil serije. Istražila sam i primenila boje i osvetljenja i pokušala preneti različite atmosfere scena iz serije u cilju da dobijem više zanimljivih rezultata:
- crvena vrata i deo zgrade koje sam uslikala u Beogradu – inspirisano gradom Zaun
- katedrala iz centra Novog Sada- inspirisano gradom Piltover
- nacrtala sam sebe kao Arcane karaktera :D
a) Našla sam 3D model katedrale iz centra Novog Sada na 3D Warehouse, ubacila to u Blender, dodala osvetljenje čisto kao početni osecaj za scenu i uradila jednostavan render koji sam posle oslikala u Adobe Photoshop-u. Htela sam da odaje atmosferu Arcane grada – Piltover. Koristila sam u suštini iste alatke kao iz prethodnog posta kao što su Pick screen color, Polyline selection, Fill, Blur filter i Glow dodge na lejerima koji sadrže svetlo. Za četkice sam koristila default photoshop četkice u zavisnosti kad mi je koja više odgovarala uz minimalne izmene karakteristika četke. Ovo može posle da se projektuje tj camera mapuje na taj 3D model katedrale u blenderu i da se kreira 3D scena oslikana 2D crtežima što je tema za sebe.
– referenca iz Arcane grada – Piltover moja interpretacija –
Ovo je bilo dosta zahtevno zbog visokog nivoa detalja kako samog Piltover-a tako i same detaljnosti katedrale koja je ovde čak svedena na minimum mada je render iz blendera dosta pomogao da geometrija bude ispravnija nego ona crtana ručno. Smatram da sam delimično uspela da prenesem atmosferu Piltovera zbog manjka poznavanja njihovog profesionalnog umeća ali crtež je uspešno pretvoren u animiranu scenu.
b) Zatim sam pokušala da primenim način na koji su Arcane tim umetnika oslikali karaktere na primeru crteža sebe.
– Arcane tim je karaktere 3D modelovao pa oslikavao no ja sam odlučila da samo oslikam sebe uz pomoć reference crteža Jinx odakle sam uzimala boje i pratila poteze njihovih četkica, senki, highlight-ova, linija itd.
Ovo je bilo dosta jednostavno zbog smanjenih detalja koji su morali da se oslikaju i slične poze oba karaktera. Na osnovu ličnog zaključka i mišljenja prijatelja i poznanika koje sam pitala, ovo je, pored katedrale, najuspešniji ”Arcane like” crtež od sva tri primera.
c) Na kraju sam nacrtala i jednu mini scenu crvenih vrata koje sam uslikala kad sam bila u Beogradu. Htela sam da odaje atmosferu Arcane grada – Zaun- gde imamo mračnu scenu sa hintovima zelene i braon boje i suptilnog zelenkastog osvetljenja, oronulim zidom, grafitima i upečatljivim narandžastim svetlom koje vuče najviše pažnje posmatraču slike.
– reference iz Arcane grada – Zaun moja interpretacija –
Ovo je takođe bilo dosta jednostavno za oslikati zbog smanjenih obimnih detalja scene i smanjenog fokusa na samo vrata i deo zgrade no zbog samog mog neposedovanja, još uvek, tolikog umetničkog skilla smatram da je i ovo delimično uspelo no osećaj animirane scene je uspešno postignut.
ZAKLJUČAK: Pokazalo se da je moguće postići dobar i zanimljiv rezultat animiranog dela analizom i primenom umetničkog stila i tehnika iz serije Arcane na bilo koje scene, bilo da su inspirisane stvarnim životom ili imaginarne, uz određeno posedovanje umetničkih veština u digitalnom slikarstvu.