Zašto upisati master studije DTDP?

Rapidan razvoj digitalnih tehnologija u oblasti arhitekture, urbanizma, dizajna i drugim srodnim disciplinama postao je neophodan alat bez koga nijedan stručnjak ne može da napreduje i usavršava svoje znanje. Student koji završi master kurs je osposobljen da primenjuje najsavremenije tehnologije kao što su  Robotika, CNC tehnologije, 3D print tehnologija i CAD/CAM. Realizacija prototipova/modela u skladu sa potrebama struke biće omogućena kroz inovativno praktično delovanje. Cilj master programa je da obrazuje stručnjake sa praktičnim i teorijskim znanjem iz projektovanja, vizualizacije i građenja/ oblikovanja/ dizajna/ fabrikacije objekata.

Master studijski program je jedini studijski program u regionu koji u potpunosti omogućava studentima specijalizaciju iz oblasti arhitektonske vizualizacije, digitalnog dizajna i digitalne fabrikacije/produkcije.

KOME JE NAMENJEN STUDIJSKI PROGRAM?

Studijski program Digitalne tehnike, dizajn i produkcija u arhitekturi i urbanizmu namenjen je diplomiranim studentima različitih strukovnih profila, koji žele da započnu karijeru iz oblasti digitalnog dizajna i 3D vizualizacije. Studije su otvorene za arhitekte-diplomce ili arhitekte iz prakse, čiji cilj je da unaprede svoja znanja iz oblasti koje su u konstantnom i intenzivnom razvoju.  S obzirom da digitalni dizajn u arhitekturi ima interdiscplinaran okvir, ovaj kurs je takođe namenjen i diplomcima različitih inženjerskih disciplina i diplomiranim akademcima iz oblasti digitalne umetnosti ili industrijskog dizajna, koji žele da se profilišu u ovom pravcu. Studijski program atraktivan je i za zaposlene u javnom i privatnom sektoru, koji se bave poslovima vezanim za digitalne tehnologije, dizajn i produkciju. Uopšteno, studijski program je namenjen svima onima koji žele da unaprede svoje znanje i odgovore na savremene tehnološke potrebe sa novim stručnim kompetencijama.

MOGUĆNOST ZAPOŠLJAVANJA

Tokom poslednje dve decenije, primena digitalnih tehnologija uticala je na stvaranje dve različite i potpuno nove profilacije iz oblasti arhitekture i dizajna. Prva je usmerena ka 3D arhitektonskoj vizualizaciji, a druga ka projektovanju i realizaciji arhitektonskih objekata i elemenata enterijera kompleksnih geometrijskih formi. S obzirom da je potreba za stručnjacima specijalizovanim za digitalne tehnologije na globalnom nivou sve veća, budući specijalisti će imati mogućnost zapošljavanja u domaćim i stranim  arhitektonskim biroima, marketinškim kompanijama, studijima za savremeni dizajn enterijera, kao i istraživačkim centrima. Takođe, master inženjeri digitalnog dizajna karijeru lako mogu započeti i saradnjom sa velikim svetskim firmama, biroima ili studijima kroz pružanje profesionalnih usluga putem interneta.