Graditeljsko nasleđe, očuvanje i zaštita 1

vežbe za 5. i 6. grupu

Vežbe za 5. i 6. grupu sutra će biti održane u prepodnevnom terminu 7:15-8:45 u sali AH4

Nakon tri meseca studija arhitekture, 130 studenata generacije upisane 2010/2011. uz pomoć 30 starijih kolega studenata i diplomiranih arhitekata - radeći u okviru 29 timova, iskoristili su pruženu priliku da izraze stavove o problemima u vezi sa prostorom, društvom, politikom... U specifičnom prostornom kontekstu grada - Kompleksu ranžirne tanice koja je deo industrijskog nasleđa - zaštićenog i namenjenog u budućnosti institucijama i programima iz oblasti kulture, na Bulevaru Evrope ,,koji spaja Novi Sad sa Evropom, a istovremeno ukazuje i na evropsku crtu grada“, u roku od nedelju dana, odgovorili su na postavljenu temu definisanja stava o sopstvenoj budućnosti, ali i budućnosti sredine kojoj pripadaju. Uspostavljajući stvaralačke veze sa zatečenim ambijentom i okolnim prostorom, koristeći po slobodnom izboru različita izražajna i tehnička sredstva, izveli su niz autentičnih prostornih, interaktivnih, svetlosnih i zvučnih intervencija. Izražavajući se kroz različite medije – instalaciju, fotografiju, video, performans i tekst, radovi studenata novosadske škole arhitekture, potvrđuju svetske tendencije - polje delovanja arhitekata i arhitektura u celini danas se značajno proširuju i sve izraženije približavaju vizuelnim i scenskim umetnostima.