Darko Reba

  • Pozicija:

    Redovni profesor

  • Zvanje:

    dr

  • Angažovanje na predmetima:

    Urbanističko projektovanje 1, urbanističko projektovanje 2, Urbanističko projektovanje koompleksnih programa

  • Kabinet:

    506

  • Konsultacije:

    četvrtak 14 do 15

  • Kontakt:

    rebad@uns.ac.rs

Biografija:

dr DARKO B. REBA, d.i.a.

Rođen 1968. godine u Novom Sadu, gde je završio osnovnu školu Đorđe Natošević i srednju građevinsku školu. Diplomirao na Arhitektonskom fakultetu u Beogradu 1995. godine.

Na Fakultetu Tehničkih Nauka u Novom Sadu, smer Arhitektura upisao 1996. godine postdiplomske studije ''Savremena arhitektura i urbanizam'', magistrirao 2001. godine sa temom ''Ulica – element strukture i identiteta'' kod mentora prof. dr Ranka Radovića.

Doktorirao 2005. godine sa temom ''Urbana morfologija i ulični sistemi centralnih područja vojvođanskih gradova'' kod mentora prof. dr Ranka Radovića i prof. dr Radomira Folića.

Od početka osnivanja smera Arhitekture na Fakultetu Tehničkih Nauka u Novom Sadu 1996. godine radi kao asistent saradnik i asistent sa magistraturom na predmetima: Arhitektonsko i slobodno crtanje, Arhitektonska analiza, funkcije i tipologije I, Elementi i sklopovi zgrada, Urbana / ruralna analiza i morfologija, Urbanističko projektovanje I, II i III.

Od 2005. godine u zvanju Docenta predaje predmete koji se bave Urbanističkim projektovanjem na osnovnim i poslediplomskim studijama, a od 2007. godine predaje na osnovnim, master i doktorskim studijama Fakulteta tehničkih nauka.

2007. godine izabran na mesto Direktora Departmana za arhitekturu i urbanizam Fakulteta tehničkih nauka Univerziteta u Novom Sadu. 2009. godine ponovo izglasan na istu funkciju, a od 2012. godine je izabran u treći mandat na istom mestu.

Izradio više urbanističkih studija, uvek u saradnji sa grupama studenata među kojima se izdvajaju: Urbanistički projekat uređenja centra Sremske Mitrovice, Urbanistička studija povezivanja delova Krive palanke u Makedoniji 1997. godine, Urbanistička studija ne mesta u Krivoj palanci 1998. godine, Urbanistička studija Lenjinove ulice u Kuli 1999. godine, Urbanistička studija uređenja centralnog trga Apatina 2000. godine i Urbanistički projekat centra Apatina 2003. godine.

Organizovao izložbu studenata arhitekture pod nazivom ''Učenje Arhitekture u Novom Sadu – ponovo'' 1999. godine u Muzeju Vojvodine. Izložba je posle Novog Sada postavljena i u Zrenjaninu, Somboru, Kikindi i Pančevu.

Od 1996. godine zaposlen u privatnom preduzeću "GARDI" gde radi na mestu samostalnog projektanta, a od 2000. godine rukovodi izradom projektne dokumentacije. Realizovao veliki broj objekata različitih tipologija: ''Sportsko rekreativni bazen – Budva'', Stambeno – poslovni objekat na trgu Republike 8 u Novom Sadu, Vila Stošljević na Kamenjaru, Stambeno poslovne objekte u Gogoljevoj ulici 36, Branka Radičevića 7, Kolo srpskih sestara 23, Bulevaru Cara Lazara 106, Alekse Šantića 70 – 72, Ilije Birčanina 23, Hadži Ruvimova 24, Železnička 9, stambeno poslovni objekat na Bulevaru oslobođenja 82, Majevička 10 i 12, Ćirpanovoj ulici na brojevima 23, 25 i 34, na uglu ulica Braće Ribnikara i Dože Đerđa, poslovni objekat firme Agrohim u ulici Filipa Višnjića, poslovni objekat firme Cesla – Invest na Bulevaru Cara Lazara, Spratna garaža na Bulevaru oslobođenja 28, Sportska hala u Futogu, Sportska hala i Zatvoreni bazen na Klisi u Novom Sadu, Poslovni objekat firme Gardi u Temerinskoj 102, Srednju školu Dr. Milan Petrović na Bistrici, Poliklinika dečije bolnice u ulici, Predškolsku ustanovu u Radničkoj ulici i mnoge druge.

U domenu rekonstrukcija izdvajaju se objekti ’’Vodotoranj’’ u centru Zrenjanina – nova fasada i enterijer prizemlja i sprata, u Novom Sadu stambeni objekat u ulici Vase Stajića 4, Francuski kulturni centar u Pašićevoj ulici. Realizovao više enterijera od kojih se izdvajaju Kulska banka Zrenjanin, šalter sala iste banke u Kruševcu i drugim gradovima, šalter sala Aik banke u Novom Sadu, preduzeća Platner u Novom Sadu.

Radove izlagao na izložbama Salon arhitekture Novi Sad poslednjih 9 godina; Izložbe u Sremskoj Mitrovici 1997 i 1998, Salon urbanizma u Nišu 1997, Izložbe u Krivoj palanci u Makedoniji 1997 i 1998. godine.

Objavio knjigu ’’Ulica – element strukture i identiteta’’ u izdanju OrionArta iz Beograda 2010. godine, kao i više prikaza i stručnih članaka u časopisu Dans - glasilo društva arhitekata Novog Sada. Publikovao stručne radove samostalno i sa kolegama na mnogim domaćim i stranim simpozijumima i konferencijama.

Autor je sledećih članaka:

99

Izložba u Muzeju Vojvodine

POZIVNICA 1

Letnja škola

Dragi studenti pozivamo vas da učestvujete u letnjim školama arhitekture. Programi su vam u prilogu. Radionice će se održati od 18-27 Juna i 16-25 Jula 2021 godine. Prijavljivanje je do kraja ovog meseca. Za sve dodatne informacije možete kontaktirati mene ili asistentkinju Oliveru.

Ispiti -aprilski rok

Ispiti zakazani za sredu 07.04.2021. godine, održaće se tog dana sa početkom u 9.00h u nastavničkom kabinetu.

Ispiti

Ispit zakazan za utorak 23.03.2021. pomera se u sredu 24.03.2021. u 9h u nastavničkom kabinetu.

Ispit

Ispit 11.02.2021. održaće se u nastavničkom kabinetu po seldećem rasporedu:

UP1
10.00h
1 AU 48/2017 Tešić Aleksandra
2 AU 68/2017 Sopić-Rodić Gordana
3 AU 4/2018 Stantić Mia
4 AU 5/2018 Ratajac Isidora
5 AU 7/2018 Kosijer Teodora
6 AU 8/2018 Vasilić Nikolina
7 AU 12/2018 Badnjar Tara
8 AU 18/2018 Stegić Dajana
9 AU 19/2018 Novaković Tea
10 AU 21/2018 Jovanović Petra
11 AU 25/2018 Babić Irena
12 AU 26/2018 Čegar Nina
13 AU 27/2018 Popović Zorana
14 AU 28/2018 Šušak Anastasija
15 AU 29/2018 Krstić Ksenija
16 AU 30/2018 Sarić Ana
17 AU 32/2018 Subotić Aleksandra

11.00h
18 AU 33/2018 Đurić Katarina
19 AU 36/2018 Macanović Vana
20 AU 41/2018 Daruši Leonora
21 AU 42/2018 Mandić Aleksandra
22 AU 48/2018 Đurović Milena
23 AU 49/2018 Olah Filip
24 AU 51/2018 Lonić Marija
25 AU 55/2018 Pajkanović Ivana
26 AU 57/2018 Radosavljević Sanja
27 AU 59/2018 Biorac Milica
28 AU 62/2018 Bojić Dejana
29 AU 64/2018 Vasić Veselko
30 AU 71/2018 Zlatković Jelena
31 AU 72/2018 Čović Željana
32 AU 79/2018 Tomić Ivana

12.00h
33 AU 80/2018 Drčelić Branko
34 AU 81/2018 Gušić Kristina
35 AU 85/2018 Grbić Igor
36 AU 90/2018 Subić Maja
37 AU 94/2018 Korać Sonja
38 AU 98/2018 Jelača Marko
39 AU 102/2018 Vrućinić Marija
40 AU 104/2018 Jauković Sara
41 AU 106/2018 Jovanović Nataša
42 AU 107/2018 Zeremski Dajana
43 AU 114/2018 Mišković Željana
44 AU 116/2018 Jovanović Ivana
45 AU 117/2018 Tomić Živko

UP2
12.30h
1 AU 57/2011 Bojić Nikola
2 AU 127/2014 Vujanović Saša
3 AU 102/2016 Kašterović Petra

UPKP
13.15h
1 A7 16/2020 Radulović Jovana
2 A7 18/2020 Jovanović Petra
3 A7 31/2020 Kovačević Milica

Datum ispita: 28.01.2021
Mesto ispita: Nastavnički kabinet 506
Usmeni ispit
UP2
9.00h
1. AU 57/2011 Bojić Nikola
2 AU 33/2016 Zagorac Olivera
3 AU 49/2017 Gluvić Irina
4 AU 122/2018 Bogavac Dejan
UP1
9.15h
1 AU 120/2014 Kovačević Gorana
2 AU 48/2017 Tešić Aleksandra
3 AU 106/2017 Alempić Helena
4 AU 1/2018 Dračina Anja
5 AU 2/2018 Bajić Jovan
6 AU 3/2018 Vujasinović Vanja
7 AU 8/2018 Vasilić Nikolina
8 AU 9/2018 Pavlović Milica
9 AU 10/2018 Jokšić Teodora
10 AU 12/2018 Badnjar Tara
11 AU 13/2018 Lazić Marija
12 AU 14/2018 Stojanović Helena
13 AU 15/2018 Stjepanović Nikolina
14 AU 17/2018 Perić Nataša
15 AU 20/2018 Ćiković Filip
10.00h
16 AU 21/2018 Jovanović Petra
17 AU 22/2018 Nerić Nikolina
18 AU 23/2018 Simovski Milica
19 AU 24/2018 Sekulić Ana
20 AU 29/2018 Krstić Ksenija
21 AU 31/2018 Jovanović Anđela
22 AU 34/2018 Stanaćev Dejna
23 AU 35/2018 Milošević Milica
24 AU 37/2018 Đorđević Ivan
25 AU 38/2018 Knežević Maša
26 AU 39/2018 Živković Marija
27 AU 40/2018 Jurišić Katarina
28 AU 43/2018 Mandić
29 AU 45/2018 Stanković Milena
30 AU 46/2018 Savić Ana
31 AU 47/2018 Ilić Jovana
32 AU 48/2018 Đurović Milena
33 AU 50/2018 Kojić Andrea
34 AU 52/2018 Dojčev Katarina
35 AU 54/2018 Crnogorac Ivona
11.00h
36 AU 58/2018 Rodić Branko
37 AU 59/2018 Biorac Milica
38 AU 60/2018 Stevanović Đorđe
39 AU 62/2018 Bojić Dejana
40 AU 63/2018 Polić Andrijana
41 AU 64/2018 Vasić Veselko
42 AU 66/2018 Vujić Nataša
43 AU 67/2018 Zeljković Uroš
44 AU 70/2018 Dakić Petar
45 AU 71/2018 Zlatković Jelena
46 AU 74/2018 Lukić Luka
47 AU 75/2018 Radović Petar
48 AU 76/2018 Perić Marijana
49 AU 77/2018 Iljić Danijel
12.00h
50 AU 78/2018 Milanović Stefan
51 AU 82/2018 Vitić Katarina
52 AU 83/2018 Grgurović Marija
53 AU 86/2018 Petković Mladen
54 AU 87/2018 Drakulić Milana
55 AU 88/2018 Knežević Mina
56 AU 89/2018 Simanić Tijana
57 AU 92/2018 Jamušakov Stefan
58 AU 95/2018 Popadić Milica
59 AU 101/2018 Tomić Jovana
60 AU 103/2018 Đurđević Anica
61 AU 105/2018 Dragutinović Anđela
62 AU 109/2018 Stajić Marko
63 AU 112/2018 Sloboda Danilo
64 AU 113/2018 Marković Vanja
65 AU 115/2018 Topalović Jovan
66 AU 118/2018 Suhanski Majda
67 AU 119/2018 Popović Đorđe
68 AU 5/2020 Kasalica Mariana
69 AU 7/2020 Dragutinović Marija

Ispit

Poštovani studenti, ispit zakazan za 27.01.2021. godine će se održati u četvrtak 28.01.2021.godine u 9.00h u nastavničkom kabinetu.

Mole se studenti Milica Medan AU51/2015 i Nemanja Minić AU93/2016 da se jave asistentu Oliveri Marković na mejl oliveramarkovic@uns.ac.rs radi dogovora oko termina usmenog dela ispita.

Ispiti

Ispiti iz Urbanističkog projektovanja će se održati u sredu 25.11.2020. godine u 9h u nastavničkom kabinetu.

Pozivamo vas da učestvujete u osmom simpozijumu AACCP (Arhitektura, arheologija i urbanizam)
GRADOVI U EVOLUCIJI – TRANSFORMACIJE URBANIH I RURALNIH NASELJA (hibridi)
organizovano u saradnji sa DRUM
Mesto: laboratorija Univerziteta Oziegin u Istanbulu, Turska
Vreme: 26. aprila – 2. maja 2021. godine.
119968907_10224232586388699_6836677346163260106_oabstract_template_AACCP21

aaccp2021 CITIES IN EVOLUTION