Dimitrije Nikolić

  • Pozicija:

    Асистент

  • Zvanje:

    Мастер инжењер архитектуре

  • Angažovanje na predmetima:

    Нацртна геометрија 1, Нацртна геометрија 2, Перспектива, Нацртна геометрија [ГР], Геометрија и визуализација 3Д простора [АИ], Перспектива [АИ]

  • Kabinet:

    905 (кула)

  • Konsultacije:

    уторак, 17. јул, 11.00 (последње пред годишњи одмор)

  • Kontakt:

    ofikon@sbb.rs

Biografija:

Рођен је 1988. године у Новом Саду. Основну школу „Бранко Радичевић“ и Техничку школу „Јован Вукановић“ у Новом Саду завршио је као ученик генерације.

Школске 2007/2008. године уписао је студије архитектуре на Факултету техничких наука у Новом Саду. Дана 13. 9. 2011. године одбранио је дипломски рад с темом „Анализа геометрије склопивих конструкцијских система“ и тиме завршио основне академске студије с просечном оценом у току студирања 10,00. Школске 2011/2012. године је уписао мастер академске студије на Факултету техничких наука у Новом Саду, студијски програм: Архитектура и урбанизам, студијска група: Истраживање у архитектури и урбанизму, а 28. 6. 2012. године је одбранио са највишом оценом мастер рад с темом „Утицај геометријске генезе елемената крутих склопивих конструкцијских система на пројектовање сводних и куполастих структура“ и тиме завршио мастер академске студије с просечном оценом у току студирања 10,00. Школске 2012/2013. године на Факултету техничких наука уписао је докторске академске студије, студијски програм Aрхитектура и урбанизам.

2009. године је добио Изузетну награду за научни и стручни рад с темом „О пресецима пројекција некопланарних кривих са применом на сенчење цилиндричних и конусних површи“.

2009, 2010. и 2011. године Универзитет у Новом Саду му додељује изузетну награду за постигнут успех у претходном студирању. 2012. године добија Светосавску награду најбољем студенту Факултета техничких наука који је завршио студије у школској 2010/2011. години, као и диплому најбољем студенту промоције Факултета техничких наука.

Маја 2012. године, на Факултету техничких наука, изабран је у звање сарадника у настави за ужу научну област теорије и интерпретације геометријског простора у архитектури и урбанизму, а годину дана након тога изабран је у звање асистента.

Био је дугогодишњи члан репрезентације Србије у мушкој спортској гимнастици. На Балканском првенству у Истанбулу освојио је друго место на разбоју, на Светском КУП-у у Осијеку 2010. године десето место на вратилу, а учествовао је и на Универзијади у Бангкоку 2007. и Београду 2009. године.

Autor je sledećih članaka:

567

Резултати писменог испита

 

Студенти који су ПОЗВАНИ на завршни део испита:
бр. индекс презиме име
1 АУ 29/2017 Гвоић Милана
2 АУ 30/2017 Тубић Тања
3 АУ 48/2017 Тешић Александра
4 АУ 87/2017 Кујовић Ања
5 АУ 89/2017 Рацић Наташа
6 АУ 91/2017 Варагић Јован
7 АУ 98/2017 Роквић Марија
8 АУ 120/2017 Поповић Вито

 

Студенти који НИСУ ПОЛОЖИЛИ:
бр. индекс презиме име
1 АУ 72/2017 Вуловић Никола
2 АУ 85/2017 Перић Стефан

 

* Радови се могу погледати у време завршног дела испита.

Завршни део испита одржаће се у суботу, 23. јуна, у 13.30, у учионици АХ9 (рачунарска лабораторија).
Понети индекс, прибор за цртање и елаборат.

Завршни део испита

Завршни део испита биће одржан у суботу, 23. јуна, у 8.00, у учионици АХ6.

Понети елаборат, индекс и прибор за цртање.

Завршни део испита

Завршни део испита биће одржан у понедељак, 18. јуна, у 18.00, у амфитеатру АХ1а.

Понети елаборат, индекс и прибор за цртање.

Укупни резултати у току семестра

Преглед резултата остварених у току семестра дат је у прилогу.

Обавезно прочитати НАПОМЕНЕ дате на последњој страни (испод табеле).

 

Рок за пријаву испита је 20. јун.

 
Недоумице је могуће решити искључиво у време консултација.

Резултати петог теста

бр. индекс презиме име ТЕСТ 5 [0-15 бодова]
1 АИ 1/2017 Херцег Милена 11
2 АИ 2/2017 Сладојевић Теодора 6
3 АИ 3/2017 Јовановић Јана 8
4 АИ 4/2017 Јовановић Тамара 10,5
5 АИ 5/2017 Добрички Стојан 6,5
6 АИ 6/2017 Шкријељ Нина 12
7 АИ 7/2017 Мучибабић Николина 6,5
8 АИ 8/2017 Петковић Огњен 8
9 АИ 9/2017 Ђорђевић Тамара 5
10 АИ 10/2017 Вртунски Ивана 3
11 АИ 11/2017 Марковић Никола 9,5
12 АИ 12/2017 Сиришки Ленка 4
13 АИ 13/2017 Шушњевић Јелена 3,5
14 АИ 15/2017 Бобић Александра 3
15 АИ 16/2017 Мицић Теодора 2,5
16 АИ 17/2017 Цветковић Немања 7,5
17 АИ 18/2017 Матовић Нина 7
18 АИ 19/2017 Милутин Милица 12,5
19 АИ 22/2017 Петковић Теодора 3,5
20 АИ 23/2017 Гагро Барбара 6
21 АИ 24/2017 Поповић Наташа 3,5
22 АИ 26/2017 Дамњановић Душан 10,5
24 АИ 28/2017 Сремац Наташа 14,5
25 АИ 30/2017 Бобић Светлана 7
26 АИ 31/2017 Ћелић Александра 4
27 АИ 32/2017 Барнак Ања 7,5
28 АИ 43/2017 Дунђер Ђорђе 10
29 АИ 34/2017 Месарош Рахела 4
30 АИ 36/2017 Вребалов Симона 5
23 АИ 27/2017 Дувњак Дуња 5,5
32 АИ 39/2017 Пешић Лука 7,5
33 АИ 40/2017 Гаговић Александра 5,5
34 АИ 41/2017 Симендић Душан 3,5
35 АИ 42/2017 Петровић Срђан 5
36 АИ 51/2017 Димитријевић Марта 3,5
31 АИ 37/2017 Радуловић Ана 6,5
37 АИ 44/2017 Тепавчевић Никола 9
38 АИ 47/2017 Вучковић Николина 7
39 АИ 48/2017 Ријавец Ивана 8,5
40 АИ 49/2017 Радић Михајло 7
41 АИ 50/2017 Стојиловић Александра 5
42 АИ 52/2017 Гајић Дејана 8
43 АИ 53/2017 Бошковић Стеван 7
44 АИ 54/2017 Шибалић Милош 10
45 АИ 55/2017 Стефановић Милош 11
46 АИ 56/2017 Гератовић Филип 10,5
47 АИ 57/2017 Иконић Никола 9,5
48 АИ 58/2017 Марковић Урош 9,5
49 АИ 59/2017 Лечић Теодора 6,5
50 АИ 60/2017 Гачић Тања 1,5
51 АИ 22/2016 Боднарчук Страхиња 8,5
52 АИ 55/2016 Гомбар Чаба 9,5
53 АИ 47/2014 Шумић Срђан 5
54 АИ 23/2013 Јовишић Ђорђе 8,5
55 АИ 55/2013 Никодијевић Стефан 7,5
56 АИ 49/2012 Ћорић Михајло 7

 

* Радови се могу погледати у току текуће недеље у време консултација у кабинету 905.

Резултати трећег теста

бр. индекс презиме име бодови [%]
1 АУ 1/2017 Стефановић Милица 60
2 АУ 2/2017 Стаменић Ђорђе 90
3 АУ 4/2017 Михић Зорана 40
4 АУ 5/2017 Шакановић Табита 40
5 АУ 7/2017 Малетић Јелена 80
6 АУ 8/2017 Инђић Божидар 65
7 АУ 12/2017 Анђелковић Јована 70
8 АУ 16/2017 Михајловић Тамара 70
9 АУ 17/2017 Бобинац Андреа 30
10 АУ 18/2017 Мирковић Кристина 35
11 АУ 19/2017 Митровић Петар 40
12 АУ 20/2017 Грујичић Страхиња 50
13 АУ 21/2017 Шлегл Сандра 80
14 АУ 24/2017 Сирочић Кристина 40
15 АУ 25/2017 Берат Јована 20
16 АУ 26/2017 Ђокић Наташа 60
17 АУ 28/2017 Глишић Дуња 60
18 АУ 31/2017 Бјелица Катарина 35
19 АУ 32/2017 Глушчевић Борис 35
20 АУ 34/2017 Башић Палковић Дуња 85
21 АУ 35/2017 Мијатовић Тијана 10
22 АУ 36/2017 Ћетковић Војислав 90
23 АУ 40/2017 Коцић Сара 90
24 АУ 41/2017 Паунић Алекса 40
25 АУ 44/2017 Буљовчић Мариан 70
26 АУ 47/2017 Шарић Елизабета 35
27 АУ 49/2017 Глувић Ирина 50
28 АУ 54/2017 Аћимовић Стеван 40
29 АУ 56/2017 Томић Марија 50
30 АУ 59/2017 Шаренац Теодора 65
31 АУ 61/2017 Бабић Лука 30
32 АУ 65/2017 Јандрић Ивана 20
33 АУ 73/2017 Челиковић Дејан 90
34 АУ 75/2017 Блажина Ана 35
35 АУ 80/2017 Буњац Софија 15
36 АУ 88/2017 Ђилас Милан 15
37 АУ 95/2017 Тадић Теодора 40
38 АУ 97/2017 Лучић Ана 40
39 АУ 100/2017 Петровић Теодора 30
40 АУ 104/2017 Николић Миона 95
41 АУ 107/2017 Бурсаћ Наташа 15
42 АУ 108/2017 Otto Jovana 20
43 АУ 110/2017 Туру Маријана 20
44 АУ 111/2017 Поповић Вања 50
45 АУ 112/2017 Војнић Александра 15
46 АУ 113/2017 Гуслов Аврам 65
47 АУ 114/2017 Ћускић Катарина 10
48 АУ 117/2017 Ковачевић Стефан 35
49 АУ 119/2017 Шакота Алекса 10
50 АУ 121/2017 Гуслов Јована 65
51 АУ 123/2017 Гњатовић Његош 90

 

Студенти који су ослобођени писменог дела испита и ПОЗВАНИ НА ЗАВРШНИ ДЕО ИСПИТА:

бр. индекс презиме име
1 АУ 1/2017 Стефановић Милица
2 АУ 4/2017 Михић Зорана
3 АУ 5/2017 Шакановић Табита
4 АУ 7/2017 Малетић Јелена
5 АУ 8/2017 Инђић Божидар
6 АУ 12/2017 Анђелковић Јована
7 АУ 16/2017 Михајловић Тамара
8 АУ 18/2017 Мирковић Кристина
9 АУ 19/2017 Митровић Петар
10 АУ 20/2017 Грујичић Страхиња
11 АУ 21/2017 Шлегл Сандра
12 АУ 28/2017 Глишић Дуња
13 АУ 31/2017 Бјелица Катарина
14 АУ 34/2017 Башић Палковић Дуња
15 АУ 73/2017 Челиковић Дејан
16 АУ 75/2017 Блажина Ана
17 АУ 100/2017 Петровић Теодора
18 АУ 121/2017 Гуслов Јована

 

Завршни део испита биће одржан у понедељак, 18. јуна (тачно време биће накнадно објављено).

Понети елаборат, индекс и прибор за цртање.

*Радови се могу погледати у време завршног дела испита.

 

Трећи тест

Трећи тест биће одржан у уторак, 5. јуна, у 13.00, у амфитеатру АХ1а.

Одбрана/овера вежби

 

Одбрана 7–10. вежбе биће одржана у понедељак, 4. јуна, према следећем распореду:

* групе 1,2,3: у 17.15, у учионици АХ3
* групе 4,5,6: у 18.30, у учионици АХ3

* групе 7,8,9,10: у 10.15, у амфитеатру А3
* групе 11,12,13,14,15: у 13.00, у учионици АХ7

Понети индекс, цео елаборат и прибор за цртање.

Професор ће потписивати индексе у уторак, 5. јуна, у 14.00, у учионици АХ4а.

Пети тест

Пети тест биће одржан у четвртак, 7. јуна, у 9.15, у учионици 310.

Резултати писменог испита

Студенти који су ПОЗВАНИ на завршни део испита:

1. АУ 107/2012  Јелена Тодоровић

2. АУ 98/2013   Дејан Коњевић

 

Завршни део испита биће одржан у уторак, 29. маја, у 12.30, у кабинету 905.

 

* Радови се могу погледати у време завршног дела испита.